Z życia Szwadronu

  • "Naród¸ który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi¸ czasowo zajmujących dane terytorium"
  • "Uczcie się historii¸ znajomość jej jest bardzo potrzebna w życiu."
  • "Każdy może zostać do nas przyjęty¸ lecz nie każdy może wśród nas pozostać"
  • " Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości¸ ten nie jest godzien szacunku¸ teraźniejszości ani prawa do przyszłości"

Sylwetki

Sylwetki uczestników „ Patrolu Beliny „ cz. II

 

   W tym odcinku zaprezentowane będą sylwetki wszystkich pozostałych uczestników pamiętnego „ patrolu „ Ich losy są różne , jak czasy w których przyszło im żyć oraz dokonywać wyborów . Wybrali czynną walkę o wolność i niepodległość państwową oraz godne miejsce dla Polski, na nowo tworzącej się mapie Europy po 123 latach panowania zaborców na Naszych Terenach .

Czytaj więcej...

Sylwetki uczestników patrolu " Beliny" cz. I .

W poprzednim odcinku została przedstawiona szczegółowo postać legendarnego dowódcy ‘patrolu” , więc teraz czas , aby przybliżyć osoby które mu towarzyszyły. Jak łatwo się domyśleć - skład „siódemki” nie był dziełem przypadku .Wszyscy oczywiście byli ochotnikami, ale w momencie wyjścia jak i w latach następnych udowodnili swoją postawą , że zasługiwali na to wyróżnienie.

Czytaj więcej...

Władysław Belina Prażmowski

 Jego obecnie nieco zapomniana postać,w Polsce międzywojennej , była „ Ikoną „ zwycięskich i romantycznych walk o niepodległość i wolność. Popularniejszy od Niego, był tylko Marszałek – Jego Wódz i Przyjaciel .                                                                                                    

       Herb Władysława Beliny Prażmowskiego

Czytaj więcej...